Usługi dźwigowe

Prócz standardowego transportu zajmujemy się dostawą towarów autami ciężarowymi wyposażonymi w HDS – hydrauliczny dźwig samochodowy.

Transport z usługami dźwigowymi jest dedykowany branży budowlanej, której dynamika sprawia, że załadunki i rozładunki odbywają się w bardzo trudnych i ciężkich warunkach pogodowych oraz dojazdowych.‍ Pojazdy ciężkie wyposażone w HDS, są dostosowane do pracy w najtrudniejszych miejscach niedostępnych dla ciężarówek transportu komercyjnego: budowy, wykopy, tunele. Trudne warunki załadunkowe oraz rozładunkowe nie są obce naszym operatorom, którzy codziennie stają na wysokości swoich zadań dostarczając towary z możliwością wstawienia ich na dach budowanego bloku czy wstawianiu ciężkich ładunków przez okno.

Atutem naszej firmy jest rozbudowane konsorcjum sprawdzonych i lojalnych partnerów, którzy gotowi są każdego dnia służyć naszym klientom usługami dźwigowymi i żurawiami samojezdnymi mogącymi unosić ładunki rzędu 1200 ton!

Ubezpieczenia

Proces transportu, przez swoją specyfikę przemieszczania towarów na duże odległości, wiąże się z ryzykiem uszkodzenia towaru.
Szereg losowych czynników może sprawić, że towar podczas transportu zostanie uszkodzony, nawet jeśli na każdym etapie dochowano należytej staranności przy jego zabezpieczeniu i transportowaniu. Najczęściej „epizod” zaistnienia szkody kończy się jedynie na uszkodzeniu opakowania, jednak czasami zniszczenie może dotyczyć również samego towaru.

Ubezpieczenie Cargo pozwoli uzyskać odszkodowanie z tytułu uszkodzeń na każdym etapie transportu. Niejednokrotnie ciężko jest ustalić, na którym etapie doszło do uszkodzenia towaru, więc trzeba się szykować na walkę z ubezpieczycielem. W przypadku ubezpieczenia cargo powyższa sytuacja nie ma znaczenia, ponieważ ubezpieczenie dotyczy całości transportu. Nasi klienci decydujący się na ubezpieczenie, mają zapewnioną także rekompensatę od utraty zysków ze sprzedaży danego towaru, ponieważ przesyłka jest przez nas ubezpieczana na 110% jej wartości. Pozwoli to nie tylko odzyskać wkład finansowy, ale także potencjalny profit związany z obrotem na towarze.

Opłacając niską składkę ubezpieczenia klienci zyskują możliwość odzyskania pieniędzy w przypadku utraty lub uszkodzenia towaru w trakcie transportu. Ubezpieczenia realizujemy z partnerem wyspecjalizowanym wyłącznie w sektorze ubezpieczeń transportowych, przez co są one skrojone na miarę oczekiwań, efektywne i ograniczające formalności do minimum. Zachęcamy do skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia ładunków, których transport będziemy dla Państwa realizować.

Konsulting

Każdemu obecnemu i nowemu klientowi gwarantujemy wykonanie darmowego „Audytu opłacalności procesów logistycznych” pozwalającego wdrożyć w firmie dobre praktyki optymalizacyjne i usprawniające pracę, tak by właściciele mogli skupić się na istocie swoich biznesów.

Naszych partnerów lojalnie i nieodpłatnie wspieramy wiedzą i informacjami o wdrażanych regulacjach prawnych. Zawsze staramy się udzielić klientom merytorycznego i satysfakcjonującego wsparcia na zadane pytania.